Jaką muzykę wybrać na wesele?

Żadne wesele z prawdziwego zdarzenia nie może się obyć bez muzyki. To absolutnie podstawowy element. Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, co by się działo wówczas, gdyby świętowaniu nie towarzyszyły dobra muzyka? Czymże jest wesele bez muzyki? Oprawa wizualna sali weselnej wypełniona dźwiękami muzyki dostarczy niezapomnianych wrażeń zarówno Parze Młodej, jak i gościom. Muzyka pomaga także pląsom na parkiecie. Jest więc obowiązkową częścią wesela.

Weselne szlagiery czy mix gatunków?

Choć nie można mieć wątpliwości co do tego, że muzyka na weselu musi być, to jednak można się już różnić co do koncepcji tego, jaka dokładnie ma to być muzyka. Pod tym kątem można przeżywać naprawdę spore dylematy. Para Młoda musi zadecydować, czy wybiera playlistę pod kątem gości, czy pod swoje preferencje. W tym pierwszym przypadku zazwyczaj wybór pada na szlagiery, które nawet jeżeli nie są lubiane przez wszystkich, to mają tę zaletę, że są rozpoznawalne i idealnie sprawdzają się do zabawy. Repertuar może zostać skomponowany w taki sposób, by zadowolił każdego, ulubione utwory Państwa Młodych mogą przeplatać się z innymi, zapewniając dobrą zabawę każdemu z gości.

Kapela czy didżej?

Kolejny dylemat związany z muzyką weselną dotyczy tego, czy postawić na muzykę puszczaną przez DJ-a na weselu z profesjonalnego sprzętu muzycznego, czy zamówić kapelę? Niektórzy z pewnością by powiedzieli, że bez zespołu muzycznego nie ma wesela. Zdecydowanie się na muzykę na żywo wiąże się jednak naturalnie z większymi kosztami niż usługi oferowane przez DJ-ów. A ten ostatni ma do siebie to, że nieraz potrafi rozruszać salę lepiej niż wokaliści i gitarzyści. Przede wszystkim jest nie tylko od puszczania muzyki, ale także od zachęcania do zabawy i prowadzenia całej uroczystości.

Przeczytaj także: Czym kierować się przy wyborze DJ-a?