Zabawy i konkursy weselne bez obciachu!

Gry i zabawy weselne są nieodzownym elementem oczepin. Dziś wielu nowożeńców stresuje się, że gdy przyjdzie ich moment — staną się na długie tygodnie obiektem drwin, głupich żartów gości weselnych, którzy stwierdzą, że zamiast w weselu z klasą — wzięli udział we „wiejskiej potańcówce”. Jak uniknąć kompromitacji podczas zabaw i konkursów weselnych?

Czym są zabawy weselne z klasą?

Wesele z klasą nie musi być nudne. Wszystko zależy od wodzireja, oprawy wesela i życzeń Pary Młodej. To oni tak naprawdę grają na przyjęciu pierwsze skrzypce i od nich zależy przebieg przyjęcia. Oczywiście nie wszystko musi zostać odkryte, by zachować pewien procent zaskoczenia, spontanicznej zabawy, ale to jakie zabawy życzą sobie Młodzi, żeby były oraz to jakich absolutnie ma nie być ustalone powinno być z nimi na etapie podpisywania umowy. Istnieje kilka, a nawet kilkanaście współczesnych wersji tradycyjnych konkursów i gier, które wpisują się w obecne kanony zabaw weselnych.

Zobacz też: Jak stworzyć scenariusz wesela?

Wspólny taniec — ponadczasowy sposób na poznanie się rodzin

Zaproszenie do wspólnego tańca z Nowożeńcami to jeden z najstarszych sposobów na rozluźnienie gości. Kankan, zorba, taniec belgijski istnieje mnóstwo pomysłów na to, by przyciągnąć na parkiet młode i starsze pokolenie. Dużym uznaniem cieszy się obecnie modnie nazwany taniec synchroniczny, który jest niczym innym jak po prostu makareną, czy wykonaniem słynnego amerykańskiego przeboju YMCA. Idąc w tę stronę, dj na wesele podczas zabaw tanecznych, obserwując reakcję gości może zaproponować słynne „Zwierzenia Ryśka, czyli jedzie pociąg” nie mówiąc o klasyce gatunku tzw. kaczuszkach.

Co zamiast tańca?

Oczywiście nie samym tańcem człowiek żyje. Na współczesnych weselach sprawdzą się takie zabawy jak: jaka to melodia, taneczne kalambury, czy też test zgodności — zabawa na określenie dopasowania się Nowożeńców, choć akurat tej zabawy nie przeprowadzamy z zaskoczenia. Podczas wesela z klasą nie może być mowy o zażenowaniu i wstydzie Pary Młodej.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.