Czym kierować się przy wyborze DJ-a?

Wydawać by się mogło, że muzykę na imprezie może puszczać każdy. Jednak dla zapewnienia dobrej zabawy nie wystarczy zadbać o sprzęt nagłaśniający i zestaw płyt. Osoba zajmująca się oprawą muzyczną często pełni również rolę konferansjera, który zaangażuje uczestników i sprawi, że będą oni mieli pozytywne nastawienie. Sprawdź, czym się kierować wybierając DJ’a!

Program artystyczny i doświadczenie DJ’a

Poszukiwania dobrego DJ’a w Poznaniu trzeba zacząć na co najmniej kilka miesięcy przed datą imprezy. Po wstępnej selekcji warto spotkać się z 2 – 3 osobami i sprawdzić, czy znajduje się z nimi wspólny język. To ważne dla niezakłóconego przebiegu zabawy, dopasowania stylu muzycznego i uszanowania wszystkich uczestników. Od doświadczenia i sposobu bycia DJ’a zależy bowiem powodzenie uroczystości.

Jedną z ważniejszych kwestii oprawy muzycznej imprez jest program artystyczny. Konieczne jest doprecyzowanie repertuaru i dopasowanie go do gustu klienta, a także do wieku oraz statusu gości. Profesjonalista zaproponuje własny scenariusz imprezy, co ułatwi zaplanowanie pewnych jej elementów. Jeśli wizja ta nie będzie spójna z preferencjami klientów, trzeba np. wyeliminować niepożądane zabawy.

Oprawa i sprzęt grający

DJ powinien umieć się dopasować pod względem stroju. Na eleganckim przyjęciu nie może wystąpić w podkoszulku i jeansach. Zadbanie o własny wygląd jest zasadą ponadczasową, to oznaka szacunku dla innych osób.

Istotnym kryterium wyboru DJ’a jest jakość sprzętu, jakim się on posługuje. Należy zwrócić uwagę na to, by były to urządzenia profesjonalne, zapewniające najwyższą jakość dźwięku. Coraz częściej korzysta się również z wideoprojektora, generatora pary, świateł. Warto spytać, czy muzyk ma sprzęt zapasowy, na wypadek awarii.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.